06.10.2020 | 17.35

Kup Hrvatske: Osijek i Hajduk u osmini finala

Fudbaleri Osijeka pobedili su Crikvenicu sa 5:1 u drugom kolu Kupa Hrvatske. U osminu finala se plasirao i Hajduk, koji je bio bolji od Graničara 2:1.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Osijek je u potpunosti nadigrao Crikvenicu. Već posle nepunih pola sata igre bilo je 4:0 - Erceg je postigao gol iz penala u 10. minutu, u 14. je pogodio Lončar, Mierez je bio strelac u 24, a Jugović u 27. minutu.

Brzo po početku drugog dela utakmice bilo je 5:0 - Mišković je bio precizan u 47. minutu.

Počasni gol za Crikvenicu postigao je Prpić u 5.

Pobedu Hajduku nad Graničarem doneo je Caktaš sa dva gola.

Iskusni vezista prvi gol postigao je u 27. minutu, ali je u 39. Lotar pogodio za izjednačenje. Ipak, oveo je Caktaš svoj tim u osminu finala zahvaljujući golu u 64. minutu.