Getty Images/Stuart Franklin

16.10.2020 | 20.05 > 20:14

HNL: Slaven prvi put slavio u sezoni

Fudbaleri Slaven Belupa pobedili su u Koprivnici ekipu Istre 5:1 u prvom meču sedmog kola hrvatskog šampionata.

Fudbal, fudbalska lopta

Octavio Passos, Getty Images Sport

Posle četiri remija i dva poraza ekipa Slavena je sve dosadašnje promašaje naplatila ekipi Istre.

Da će domaći tim konačno doći do prvog trijumfa u šampionatu najavio je Božić sa dva identična pogotka u prvom poluvremenu. Oba posle prekida i oba udarcima glavom, u 31. i 45. minutu.

U nastavku su Krstanović (penal) u 50, Glavčić u 61. i Boaći u 78. minutu dotukli goste, koji su preko Vuka u 85. minutu stigli samo go utešnog gola.

Slaven je ovom pobedom došao do šeste pozicije na tabeli, dok je Istra pretposlednja sa bodom više i utakmicom više od fenjeraša Šibenika.