Srdjan Stevanovic Getty Images Sport

17.10.2020 | 18.47 > 18:49

Mudrinski postigao gol protiv Dinama, Gavranović tri

Fudbaleri Dinama u derbiju 8. kola prvenstva Hrvatske pobedili su Goricu rezultatom 3:2.

Mario Gavranović

Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Junak trijumfa vodećeg tima u šampionatu bio je trostruki strelac Mario Gavranović, dok su pogotke za Goricu postigli Ognjen Mudrinski i Jiloan Hamad.

Domaći su terensku nadmoć u prvom poluvremenu potvrdili sa dva gola Gavranovića u razmaku od samo četiri minuta. Švajcarski reprezentativac prvi pogodak postigao je u 32. minutu kada je poluvolejem pogodio mrežu Kahline.

Samo četiri minuta kasnije Gavranović se našao na pravom mestu nakon asistencije Kastratija sa desne strane.

Gorica se vratila u utakmicu sa dva gola na startu drugog poluvremena. Već u prvom minutu nastavka golman Dinama Livaković je loše procenio jedan centaršut, promašio loptu koja je pogodila Teofila-Katerinea i pala pred nogu Mudinskog kojemu nije bilo teško sa tri metra da pogodi prazan gol.

To je bio šesti pogodak srpskog napadača u sezoni.

Na 2:2 izjednačio je Hamad nakon sjajnog proigravanja Kalika i još boljeg 'lažnjaka' kojim se oslobodio protivničkog igrača.

Modri su do tri boda stigli u 66. minutu. Gvardiol je prošao po levoj strani, dodao za Oršića, a ovaj je ubacio na peterac gde je Gavranović bio brži od svog čuvara i još jednom pogodio mrežu Kahline.

Švajcarski internacionalac je prvi strelac prvenstva sa sedam pogodaka.

Dinamo ima 19 bodova iz sedam mečeva, a Gorica je ostala na 16 iz osam duela.

Rijeka je na svom stadionu pobedila Varaždin 2:1. Gosti su poveli u 16. minutu pogotkom Kolumbijca Horhea Obregona, alii su domaći brzo preokrenuli.

Ekipa sa primorja izjednačila je autogolom Marka Stolnika u 20. minutu, a u 36. Sandro Kulenović je doneo tri boda svom timu.

Rijeka je četvrta sa 12 bodova, a Varaždin sedmi sa sedam bodova.