Drama u Varaždinu, ali je Slaven ipak odneo bodove

Ex-Yu lige 23. okt 202020:29 > 20:36
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U prvoj utakmici devetog kola fudbalskog prvenstva Hrvatske ekipa Slavena je kao gost pobedila Varaždin rezultatom 2:1.

Gosti iz Koprivnici su sve konce igre držali u svojim rukava, imali su i sigurnu prednost od 2:0, koju su stekli golovima Krstanovića u 18. i Bačelić-Grgića u 50. minutu, ali je u finišu utakmice u Varaždinu ipak viđena fudbalska drama.

Domaći fudbaleri uspeli su da preko Vinka Petkovića u 83. minutu smanje prednost gostiju, da bi dva minuta kasnije vateran u timu Varaždina 36-godišnji Leon Benko pogodio i stativu.

Pokušali su Varaždinci da stignu bar do boda, ali nisu uspeli. Fudbaleri Slavena na kraju su zasluženo uspeli da odnesu sva tri boda sa stadiona „Anđelko Herjavec“.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena crveni karton, odnosno drugi žuti, dobio je domaći fudbaler Matej Senić.

Posle ove pobede Slaven je skočio na petu poziciju sa deset osvojenih bodova koliko ima i splitski Hajduk sa utakmicom manje odigranom. Varaždin je ostao na devetoj poziciji sa sedam bodova.