Dinamo brojao do pet

Ex-Yu lige 8. nov 202019:26 > 19:34
Dinamo Zagreb
REUTERS/Alexander Nemenov

Dinamo je deklasirao Istru 1961 rezultatom 5:0 u desetom kolu šampionata Hrvatske. Bila je to osma pobeda za tim iz Zagreba u dosadašnjem delu prvenstva. Imaju i dva remija.

Prvi gol već u šestom minutu postigao je Mario Gavranović već u šestom minutu. Na 2:0 povisio je Jakić u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Gavranović je bio precizan i u 75. minutu, a 60 sekundi kasnije pogodio je i Orsić. Konačan rezultat postavio je Tolić tri minuta pre kraja.

U drugom meču dana Rijeka je bila bolja od Lokomotive 1:0. Trenutak odluke na Kantridi viđen je u 17. minutu. Tada je Robert Murić pogodio sa bele tačke za tri boda domaćina.

Dinamo je prvi na tabeli sa 26 bodova. Minus od šest trenutno ima drugoplasirani Osijek, dok je treća Gorica sa 16. Na začelju su Varaždin i Lokomotiva sa sedam, odnosno Istra sa osam bodova.