Getty Images/Christof Koepsel

21.11.2020 | 19.31 > 19:34

Osijek uzeo meru Dinamu, Hajduk konačno pobedio

Prvi poraz Dinama, Hajduk konačno upisao pobedu.

U subotu su odigrana dva meča 12. kola u hrvatskom fudbalskom šampionatu. Dinamo je doživeo prvi poraz u sezoni, a Hajduk je nakon pet mečeva bez pobede u prvenstvu konačno došao do pobede.

U derbiju kola Osijek je na svom terenu bio bolji od Dinama 2:0 i tako šampionu naneo prvi poraz u sezoni.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi Pilj u 55. minutu pogodio za vođstvo domaćih.

Pobedu Osijeka zapečatio je Jurčević u 90. minutu.

Hajduk je slavio na gostovanju Slaven Belupu 2:0.

Poveli su Splićani u nadoknadi prvog poluvremena golom Najira, a drugi gol za goste bio je autogol Solda u 56. minutu.