Vardar sigurno čuva prvo mesto, četiri remija u nedelju

Ex-Yu lige 27. nov 201615:26 > 15:29
FK Škenijda

U Prvoj ligi Makedonije u nedelju je odigrano pet mečeva kojima je kompletirano 16. kolo, a jedinu pobedu upisao je Vardar.

Vardar je na svom terenu golom Blaževskog u 78. minutu savladao Renovu za potvrdu prvog mesta na tabeli i 11. pobede u sezoni.

Pobeda i Makedonija odigrale su meč bez golova, ali pun grubosti. Na stadionu Goce Delčev videli smo čak sedam žutih i dva crvena kartona. Golova nije bilo ni u duelu Sileksa i Pelsitera.

Škendija i Rabotnički odigrali su 2:2. Hasani je doveo Škendiju u vođstvo u 15. minutu, a 20 minuta kasnije Rabotnički je izjednačio preko Ivanovskog. Hasani je postigao i drugi gol za domaćina u 49. minutu, ali je Rabotnički ponovo uspeo da stigne zaostatak golom Markoskog u 58. minutu za konačnih 2:2 u ovom susretu.

Škupi i Bregalnica su remizirali 1:1. Osmani je doveo Škupi u vođstvo u 25. minutu, ali je bod Bregalnici doneo pogodak Leskaroskog u 67. minutu meča.

Nakon 16. odigranih kola, Vardar je prvi na tabeli sa 37 bodova. Sledi Škenidija sa šest bodova manje, a trećeplasirani Pelister ima 29. Kompletnu tabelu pronađite ovde.