Pelister ubedljiv na strani za čelo tabele

Ex-Yu lige 26. avg 201718:41 > 18:49
Getty Images/Joern Pollex

Odigrana su tri meča trećeg kola makedonske Prve lige, a trijumfovali su Pelister i Pobeda, dok je meč Skoplja i Škupija završen bez golova.

Fudbaleri Skoplja remizirali su na domaćem terenu protiv Renove iz Džepišta bez golova i na taj način nastavili bledu formu sa početka sezone – to im je bio prvi bod iz tri susreta. Renova takođe ne zna za trijumf, budući da iz tri kola imaju samo dva boda.

Pobeda iz Prilepa došla je do prvih bodova u novoj sezoni slavivši protiv Škupija 2:1 na domaćem terenu.

Domaćin je u vođstvo došao golom Daniela Karčeskog u 61. minutu, ali je samo dva minuta nakon toga rezervista Kristijan Stojkoski izjednačio. Pobedu Pobedi doneo je iskusni Blagoja Geoski. Škupi je na začelju tabele sa samo jednim bodom u prva tri kola šampionata.

Pelister je na čelo tabele izbio ubedljivom pobedom u gostima u Kratovu nad Sileksom od 4:1. Junak trijumfa tima iz Bitolja bio je Oliver Peev, koji je sa tri gola rešio pitanje pobednika – on je bio strelac u 37, 59. i 70. minutu, a pogodak za Pelister postigao je i Blaže Ilijoski. Utešni gol za Sileks delo je Filipa Timova u 84. minutu.

Derbi meč trećeg kola u kojem je trebalo da se sastanu Vardar i Rabotnički odložen je, a novi termin će biti naknadno objavljen.

Pogledajte REZULTATE i TABELU makedsonskog prvenstva.