Makedonija: Goleada Škendije i Pobede

Ex-Yu lige 10. sep 201717:53 > 18:11
FK Škendija

Fudbaleri Škendije i Pobede iz Prilepa odigrali su nerešeno 3:3 u najuzbudljivijem meču četvrtog kola Prve lige Makedonije.

Defanzivac Pobede Filip Najdovski je u 16. minutu doneo prednost svojoj ekipi, ali su Izair Emini u 30. i Besart Ibraimi u 43. minutu iz penala preokrenuli. Novi preokret je usledio u drugom poluvremenu, kada su strelci u 49. i 53. minutu za tim iz Prilepa bili Dejan Cvetanovski i Blagoja Geškoski.

Ipak, domaća ekipa nije dozvolila poraz u Tetovu, pošto je u 87. pogodio Besart Abdurahimi za konačnih 3:3. Škendija je ostala prva na tabeli sa 10 bodova, dok je Pelister drugi sa dva boda manje.

Upravo je tim Pelistera propustio priliku da se izjednači na vrhu tabele sa Škendijom, ali je remizirao sa Skopljem (0:0).

Akademija Pandev je golom Baldovalijeva u 61. minutu iz penala savladala Renovu sa 1:0, dok je Škupi pobedio Rabotnički sa 2:1. Mbela je domaćinima u 4. doneo vođstvo, izjednačio je Sadiki u 20, dok je tri boda za Škupi obezbedio u 90. Alen Jašarovski.