Škendija sigurna, novi poraz Vardara

Ex-Yu lige 2. maj 201818:46 > 18:50
FK Škendija

Novi šampion Makedonije Škendija pobedila je Rabotnički kod kuće rezultatom 3:0 u okviru 32. kola Prve lige.

Strelci za tim iz Tetova bili su Žunior u 22, Todorovski u 55. i Alimi u 84. minutu, a gosti iz Skoplja su meč završili sa 10 igrača, pošto je crveni karton dobio Sadiki u 66.

Škendija, koja je titulu osigurala nedavno, sada ima 79 bodova, dok je Rabotnički četvrti sa 42.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarilo je Skoplje, koje je bilo bolje od bivšeg šampiona Vardara na gostovanju 1:0. Jedini gol za Romantičare postigao je Kofi u 45. minutu.

Skoplje je na deobi devete pozicije sa Pelisterom, koji je u ovom kolu savladao Renovu 3:2. Oba tima imaju po 31 bod, jedan manje od osme Pobede, koja je na mestu koje vodi u doigravanje za opstanak.

Ekipa iz Prilepa je zakomplikovala sebi situaciju oko opstanka porazom od Akademije Pandev 1:0.

U preostalom meču, Škupi i Sileks su igrali 1:1.

Pogledajte rezultate i tabelu makedonske lige.