Šampion siguran, remi Vardara

Ex-Yu lige 6. maj 201818:45 > 18:47
FK Škendija

Šampion Makedonije Škendija savladala je Sileks na gostovanju 3:1, u okviru 33. kola Prve lige.

Gosti su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu – Hasani je bio strelac u četvrtom, a Bojku u 43. minutu. Vakili je povisio na 3:0 u 54. minutu, da bi Blagojević osam minuta kasnije postigao počasni pogodak za Sileks.

Škendija je ubedljivo prva sa 82 boda, dok je Silkes treći sa 46. Toj ekipi preostaje borba za tu poziciju i Evropu sa Rabotničkim, koji posle trijumfa nad poslednjeplasiranom Pobedom ima bod manje.

Bivši šampion Vardar ostao je bez pobede u Tetovu protiv Renove u nadoknadi vremena (1:1). Gosti su poveli preko Barsegjana u 76, ali je bod domaćima doneo Nafiju iz penala u 90.

Vardar je ostao na drugoj poziciji sa 53 boda, a Renova je šesta sa 41.

U ostalim mečevima, Skoplje i Škupi su remizirali 1:1, dok je Akademija Pandev na strani savladala Pelister 3:1.

Pogledajte rezultate i tabelu makedonske lige.