Kirovski doneo Rabotničkom Evropu u foto-finišu

Ex-Yu lige 20. maj 201818:26 > 18:32
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri skopskog Rabotničkog izborili su učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto su u poslednjem kolu makedonskog fudbalskog prvenstva. Bitnu pobedu u poslednjem kolu ostvarila je i ekipa Pobede iz Prilepa, koja je na taj način izborila učešće u baražu za opstanak u eliti.

Od pre je poznato da je šampion Makedonije za sezonu 2017/2018. ekipa Škendije, koja je takmičenje završila sa 91 bodom, čak 35 više od prošlogodišnjeg šampiona Vardara, koji je završio na drugom mestu, pa će iduće sezone igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.

To je druga titula u istoriji za Škendiju iz Tetova, koja je bila šampion i u sezoni 2011/2012. kada ih je u kvalifikacijama za Ligu šampiona eliminisala ekipa beogradskog Partizana.

Kvalifikacije za Ligu Evrope igraće i Rabotnički, koji je u poslednjem kolu na svom terenu rezultatom 3:2 (1:1) pobedio FK Skopje i preskočio gradskog rivala ekipu Škupija, koja je završila četvrta. Skopje je povelo golom Demira, ali je Petkovski pred kraj poluvremena izjednačio. U nastavku Skopje je opet povelo, pa se činilo da će Rabotnički ostati bez plasmana u kvalifikacije za LE, ali je sa dva gola u 66. i 82. minutu Hristijan Kirovski doneo veliko slavlje domaćem Rabodničkom.

Skopje je na taj način ispalo iz prve lige, samo jednu sezonu nakon što su se vratili u elitu.

Druga veoma bitna utakmica poslednjeg kola igrala se u Prilepu, gde je Pobeda pobedila Renovu sa 1:0 golom Danoskog u finišu prvog poluvremena. Pobeda je tako preskočila Skopje i izborila baraž za opstanak u eliti.

Osim Skopja, iz lige će ispasti i Pelister iz Bitolja.

Sileks je u gostima slavio protiv Akademije Pandev 2:1, Škendija je potvrdila dominaciju pobedom 4:1 nad Vardarom u derbiju prvenstva, a Škupiju nije vredela ubedljiva pobeda 4:1 nad Pelisterom. Ipak, otaje nada za Škupi da će Škendija slaviti u finalu kupa protiv Pelistera i osvojiti duplu krunu, pa će u Evropu ići i četvrtoplasirani.

Pobeda FK Skopja iz prethodnog kola nije pomogla timu iz prestonice da ostane u ligi.

Pogledajte REZULTATE i TABELU makedonskog šampionata.