Veliki korak Škendije ka tituli

Ex-Yu lige 27. apr 201919:21 > 19:23
SK

Fudbaleri Škendije ubedljivo su savladali Škupi rezultatom 5:1 u 31. kolu makedonskog prvenstva i zahvaljujući remiju Vardara i Belasice došli blizu osvajanja titule.

Junak trijumfa Škendije, i to sa igračem manje, bio je Omar Imeri, koji je bio trostruki strelac, a mrežu gostiju zatresao je u 20, 42. i 66. minutu. Preostale golove za pobednički tim bili su Armend Alimi i Agim Ibraimi, dok je direktan crveni karton u 64. minutu zaradio Egzon Bejtulai. Na drugoj strani, jedini pogodak bio je delo Muharema Bajramija, koji je zatresao mrežu Škendije pet minuta pre kraja susreta.

Škendija pet kola pre kraja sezone na čelu tabele ima 69 bodova, 11 više od Vardara, koji je igrao 1:1 sa Belasicom na svom terenu. Gosti su poveli golom Pepija Gorgieva, a Vardar je do boda stigao preko Nikolasa Eransa.

U ostalim susretima, Akademija Pandev je savladala Rabotnički 3:1, istim rezultatom je Makedonija Gorče Pjetrov savladala Renovu, dok je Sileks sa 1:0 slavio protiv Pobede.