Akademija Pandev osvojila prvi trofej u istoriji

Ex-Yu lige 22. maj 201921:32 > 21:37
Print screen/SK

Fudbaleri Akademije Pandev pobednici su 27. izdanja Kupa Severne Makedonije.

Klub iz Strumice, osnovan pre samo devet godina, do istorijskog prvog pehara došao je posle boljeg izvođenja penala u duelu protiv Makedonije Đorđe Petrov 4:2. Posle 120 minuta rezultat je bio 2:2.

Akademija Pandev povela je u 10. minutu golom Saška Pandeva, mlađeg brata napadača italijanske Đenove i prvog čoveka kluba Gorana Pandeva. Brazilac Robson da Silva izjednačio je 11 minuta kasnije iz penala, a Dejan Tanturovski je prokrenuo rezultat pogotkom u 84. minutu.

Ipak, ni to nije bio kraj uzbuđenjima u izuzetno dobrom i sadržajnom meču na stadionu Toše Proeski u Skoplju jer je Ljupče Dorijev dva minuta kasnije izjednačio iz jedanaesterca i meč uveo u produžetak.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova i odlučivali su penali. Da Silva nije bio precizan u prvoj seriji, potom ni Tanturovski u četvrtoj, dok su na drugoj strani sigurni bili precizne sve ‘penaldžije’ za veliko slavlje igrača Akademije Pandev.