David Ramos, Getty Images

29.09.2019 | 17.09 > 17:12

Vardaru derbi i +4, Žeravica za pobedu Sileksa

Fudbaleri Vardara u derbiju osmog kola prvenstva Severne Makedonije pobedili su ekipu Akademije Pandev 1:0 i tako se učvrstili na prvoj poziciji.

Gol odluke na Nacionalnoj areni Toše Proeski u Skoplju postigao je nekadašnji igrač Crvene zvezde Daniel Avramovski u 39. minutu iz penala.

Vardar je lider sa 19 bodova, dok je Akadenija Pandev posle sjajnog starta upisala prvi poraz i uz dva remija u prethodna dva kola druga je na tabeli sa 15 bodova.

Makedonija Đorče Petrov je u gostima bila bolja od Struge 2:0, a dvostruki strelac bio je Bobi Božinovski. Makedonija je treća sa 14 bodova, dok je Struga ostala na osmom mestu sa isto toliko bodova.

Sileks je u Krtovu pogotkom srpskoh internacionalca Miloša Žeravice u 26. minutu savladao Rabotnički 1:0, a Renova je golom Argjenta Gafurija u 87. minutu pobedila poslednjeplasirani Borec 2:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU makedonskog šampionata.