27.10.2019 | 15.39 > 15:41

Kiks Akademije Pandev, Vardar sâm na čelu

Ekipa Boreca priredila je najveće iznenađenje u 12. kolu Prve lige Makedonije, pošto je savladala Akademiju Pandev 1:0.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Jedini gol postigao je 29-godišnjak rođen u Zaječaru, hrvatski fudbaler Nikola Prelčić, u 80. minutu. Akademija Pandev sada je druga sa 24 boda, tri manje od lidera Vardara, a Borec je pretposlednji sa 14.

Renova je dvaput vodila protiv Škupija pogocima Zuke i Miškovskog, za goste je prvi put izjednačio, a bod je doneo Jusufi u 90. minutu – 2:2.

Makedonija GP i Škendija odigrali su nerešeno bez golova, dok je Sileks golom Ivanovskog Strugu 1:0.