Getty Images/Stuart Franklin

24.11.2019 | 14.48

Šampion nemilosrdan protiv gradskog rivala

Fudbaleri Škendije pobedili su Renovu u tetovskom derbiju, u okviru 15. kola Prve lige Severne Makedonije, ubedljivim rezultatom 6:1.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Prvak države bio je bolji rival od prvog minuta i već u petom je poveo preko Imerija. Taj rezultat ostao je aktuelan sve do 50, kad je Alimi povisio, da bi u 54. Besart Ibraimi pogodio za 3:0.

Deset minuta kasnije Agim Ibraimi je bio precizan iz penala, potom je u 76. Murati dobio crveni karton, ali to nije sprečilo Škendiju da još dvaput zatrese mrežu gradskog rivala.

Učinili su to Fazli u 82. i Totre u 90+2. minutu. Jedini gol za goste dao je Selmani u 85.

Škendija je treća na tabeli sa 24 boda, dok je Renova deveta sa 15.

Ispred Škendije nalaze se Akademija Pandev, koja posle remija sa Strugom (1:1) ima 27, i Vardar sa 31.

Tim iz Skoplja je u ovom kolu igrao nerešeno sa Škupijem 1:1.

Duel Boreca i Sileksa završen je bez golova.