Vardaru samo bod u derbiju, Renovi derbi začelja

Ex-Yu lige 8. dec 201914:56 > 14:58
SK

Četiri meča 18. kola prvenstva Severne Makedonije odigrana su u nedelju, a pobede su ostvarili Renova i Makedonija, dok su preostala dva duela završena bez pobednika.

Renova je na svom terenu sa 4:3 savladala Rabotnički.

Goleadu u Tetovu otvorio je Marković u 24. minutu, ali slavlje gostiju nije dugo trajalo pošto je samo tri minuta kasnije Gafuri doneo izjednačenje Renovi.

Petkovski je u 37. bio precizan za novo vođstvo gostujućeg tima, a zatim je u 48. povisio na 3:1.

U nastavku je viđen spektakularan preokret Renove, a pogađali su Ademi u 60, Miovski u 62. i Selmani u 76. minutu.

Nakon derbija začelja Renova je na pretposlednjem mestu sa 19 bodova, dok je Rabotnički zakucan za začelje sa četiri boda manje.

Makedonija je kao gost savladala Škupi 3:2.

Padu je otvorio meč u Skoplju golovima u trećem i 40. minutu.

Jusufi je u 49. smanjio na 2:1, a zatim je Padu u 62. kompletirao het-trik.

Konačnih 3:2 postavio je Jurina u 90. minutu.

Makedonija je na petom mestu sa 26 bodova, Škupi je sedmi sa 22 boda.

Struga i Borec remizirali su rezultatom 1:1, dok je Vardar odigrao nerešeno sa Škendijom 2:2.

Micevski je iz penala doneo prednost Vardaru na Areni „Toše Proeski“, Neziri je izjednačio u 35. minutu i tako se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu Adem je u 54. minutu doneo novo vođstvo Vardaru, ali je ponovo Neziri bio precizan za bod u gostima.

Vardar je lider sa 36 bodova, dok je Škendija na drugoj poziciji sa 28 bodova.