Vardar siguran na startu prolećne sezone

Ex-Yu lige 15. feb 202015:57 > 16:41
SK

Utakmicom između Vardara i ekipe Makedonija GjP nastavljen je šampionat Severne Makedonije. Bio je to meč 19. kola, a lider na tabeli Vardar ostvario je rutinsku pobedu 3:1 (1:0).

Meč je igran na Nacionalnoj Areni „Todor Proeski“ u Skoplju. Ekipu Vardara u vođstvo je doveo upravo bivši igrač Makedonije DjP Brazilac Leovigildo Reis Žuninjo golom u 37. minutu.

Tim rezultatom završeno je prvih 45 minuta, ali je pobednik rešen već u uvodnim minutima drugog poluvremena. Najpre je 19-godišnji Džemal Ibiši u 50. minutu povisio na 2:0, a Matej Cvetanoski devet minuta kasnije postigao treći gol za domaći tim.

Utešni pogodak za komšije delo je Brazilca Paula Karvalja Padua u 67. minutu.

Vardar je trenutno ubedljivo prvi sa 39 bodova, čak 11 više od drugoplasirane Škendije, ali lider iz Skoplja ima utakmicu više odigranu. Ekipa Makedonije DjP nalazi se na petoj poziciji sa 26 bodova.