Getty Images/Stuart Franklin

16.02.2020 | 15.56 > 15:57

Škendija preko Akademije prati Vardar

Fudbaleri Škendije pobedili su Akademiju Pandev na gostovanju u 19. kolu Prve lige Severne Makedonije rezultatom 2:1 i nastavili poteru za vodećim Vardarom.

FK Škendija

Aktuelni šampion zauzima drugo mesto sa 31 bodom, osam manje od skopskog velikana.

Akademija Pandev je četvrta sa 27.

Ekipa iz Tetova je do trijumfa u Strumici stigla posle preokreta. Domaći su poveli preko Milovanovića u petom minutu, da bi u 23. Alimi poravnao rezultat.

Trijumf gostima doneo je Ibraimi iz penala u 55. minutu.

Sileks je kao gost savladao Renovu sa 1:0, pogotkom Mustafova u 44. minutu, i sad je treći na tabeli sa 30 bodova.

Škupi je bio bolji od Boreca sa 2:0, dok je Rabotnički pobedio Strugu sa 1:0.