Pandev gledao svoje, sporan penal za pobedu Vardara

Ex-Yu lige 16. avg 202019:00 > 19:07
Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

U nedelju je kompletirano drugo kolo prvenstva Severne Makedonije, a interesantno je da nijedna ekipa nema maksimalan učinak.

U jednom od najinterasantijih duela druge runde aktuelni šampion Vardar je u Strumici pobedio Akademiju Pandev rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je 34-godišnji Dejan Blaževski u 77. minutu iz diskutabilno dusuđenog penala, a domaćima nije pomoglo ni što ih je sa tribina gledao vlasnik kluba, proslavljeni makedonski reprezentativac Goran Pandev.

Inače, duel u Strumici obeležila su i dva crvena kartona. Najpre je domaća ekipa u 65. minutu ostala bez marka Alčevskog, a u nadoknadi je i Vardar ostao sa desetoricom zbog isključenja Popzlatanova.

Škendija je do prvog trijumfa u sezoni stigla protiv Struge – 2:0 pogocima Totrea u 38. i Dorieva u 90+2 minutu, dok je Škupi u Skoplju bio bolji od Makedonije Đorđe Petrov sa 3:1.

Jusufi je doneo prednost domaćoj ekipi u 4. minutu, Emini je izjednačio u 54. a isključenje Ademija u 71. minutu kao da je dao vetar u leđa igračima Škupija koji su sa igračem manje obezbedili prvu pobedu. Do kraja meča u strelce su se upisali još Darbo iz penala i Diak u nadoknadi.

Borec i Renova su remizirali u Velesu – 1:1. Radović je doneo prednost domaćima u 40. minutu, a augotolom Stoimenovskog u 89. minutu Renova je došla do boda.