23.09.2020 | 22.32

Kup: Petice Gostivara i Belasice

FK Sileks Kratovo

Odigrano je 10 mečeva prve runde Kupa Severne Makedonije. Najubeljiviju pobedu ostvario je Gostivar na svom terenu protiv Tikveša 5:0, dok je isti broj golova postigla Belasica u pobedi u gostima protiv Rosomona 83 5:1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nešto manje ubedljivi bili su Renova i Pelister, koji su dobili svoje utakmice sa po 4:0. Renova je u gostima, čak i uz crveni karton, slavila protiv Ohrida, dok je Pelister kod kuće slavio protiv Ljubotena.

Ovogodišnji predstavnik u kvalifikacijama za Ligu šampiona Sileks bez mnogo problema slavio je kod kuće protiv Teteksa 3:0. A bilo je i rezultatski neizvesnih utakmica. U 90 minuta slavili su Škupi u gostima proitv Sloge Vinica 2:1, Kožuv istim rezultatom u gostima protiv Velešte, kao i Kit Go Penčevo kod kuće protiv Skoplja.

Dva meča su dobila epilog posle penala. Kamenica Saša slavio je protiv Boreca pošto je posle 90 minuta bilo 3:2, a jedini meč gde nije bilo golova bio je između Makedonije i Pobede, pa su penali odlučili da Makedonija Đorče Petrov ode dalje.