17.10.2020 | 18.49 > 18:57

Škendija petardom osramotila Vardar

U velikom derbiju Severne Makedonije Škendija je kao gost ubedljivo savladala Vardar 5:1.

Shkendija

Ognjen Teofilovski/Reuters

Škendija je potvrdila ulogu favorita i to na prilično impresivan način. Mada, prvo gol postigli su domaći i to u 12. minutu preko Popzlatanova. Ipak, Škendija je posle samo tri minuta preko Ramadanija došla do izjednačenja, a do poluvremena i do potpunog preokreta pošto je Ahmedi u 40. minutu zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim i to gostujući. Ibrahimi je u 61. minutu povisio na 3:1, a onda u završnih 10 minuta potom Vardara. Totre u 81. za 4:1 i na kraju Ahmedi iz penala u 86. za 5:1 i jednu od većih bruka skopskog Vardara.

Škendija je prva na tabeli sa 21 bodom, dok je Vardar tek osmi sa 10 bodova manje.