22.11.2020 | 15.31 > 15:33

Remi Škendije i Škupija u derbiju

Škendija i Škupi podelili su bodove u derbiju 12. kola šampionata Severne Makedonije. Meč je završen rezultatom 1:1.

FK Shkendija

Domaći, trenutno lideri na tabeli, su do prednosti stigli preko Dašmira Elezija u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Bod gostima doneo je Ilirid Ademi u 52. minutu.

Remi je iskoristila Makedonija GP koja je na gostovanju pobedila Rabotnički 3:1 i zasela na drugo mesto. Prednost Makedoniji su doneli Petrov i Adem, da bi isti igrač autogolom omogućio Rabotničkom da smanji na 1:2. Konačan rezultat postavio je Fernandinjo u 53. minutu.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Akademija Pandev – Pelister 3:2, Sileks – Belasica 0:1, Struga – Renova 1:0.

Na tabeli vodi Škendija sa 26 bodova, Makedonija GP ima 25, a Škupi 24. Na začelju su Renova i Belasica sa osam bodova.