Remi u skopskom derbiju

Ex-Yu lige 29. nov 202015:10 0 komentara
Getty Images/Stuart Franklin

Derbi 13. kola makedonskog šampionata, između Makedonije Đorče Petrov i Škupija završen je bez golova.

Duel Belasice i Rabotničkog obeležila je goleada – 2:2. Ekipa iz Strumice prva je došla do prednosti, preko Razmoskog (18. minut), gosti su brzo stigli do preokreta golovima Đurđevića (26) i Šarkoskog (36), da bi Kalanoski (58) zaključio remi.

Pobednika nije bilo ni u susretu četvrtoplasirane Struge i lidera Škendije (1:1). Domaći tim poveo je u režiji Ristevskog, u 12. minutu, na suprotnoj strani odgovorio je Ibraimi u 82.

Renova je do trijumfa nad Borecom stigla u sudijskoj nadoknadi vremena. U listu strelaca upisao se Remzi Selmani, minut po isteku 90.

Sileks je jedini slavio na gostujućem terenu – bio je uspešniji od Pelistera u Bitolju (2:1). Mustafov (2)  i Ristov (34) najavili su trijumf ekipe iz Kratova, počasni gol za domaći tim postigao je Dragarski (53).

Škendija je ostala na vrhu, sa 27 bodova, slede Makedonija Đorče Petrov (26), Škupi (25), Struga (20), Vardar, Borec (19), Sileks (17). Rabotnički, na čijoj klupi sedi Ratko Dostanić zauzima osmo mesto, sa 14 bodova. Na začelju je Belasica sa devet poena, bod više ima Akademija Pandev.