Ubedljiva Benfika, Živković asistent

Portugal 13. mar 201723:04 > 23:06
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Benfike pobedili su Belenenseš rezultatom 4:0 u poslednjoj utakmici 25. kola Primerira lige.

Pred 54.000 gledalaca na „Lužu“, gosti su se odlično držali tokom prvog poluvremena, ali su na kraju doživeli ubedljiv poraz.

Andre Almeida je doveo Benfiku u vođstvo u 12. minutu, a potom su prednost od 1:0 zadržali do kraja prvog poluvremena.

Migel Rosa je imao sjajnu priliku za Belenenseš u 51. minutu, ali je pogodio prečku, a samo minut kasnije domaći tim je prelomio utakmicu. Kostas Mitroglu je tada udvotručio prednost, a Eduardo Salvio odveo Benfiku na 3:0 posle asistencije srpskog fudbalera Andrije Živkovića. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Žonas svojim šestim golom ove sezone.

Živković je ostao na terenu do 67. minuta, kada je umesto njega u igru ušao Andre Kariljo.

Benfika se posle 20. pobede vratila na čelo tabele i sada ima 63 boda, jedan više od Porta, dok je Belenenseš na desetoj poziciji sa 32 boda.