Crvenilo se u Eštorilu, Seferović za spas Benfike

Portugal 14. avg 201723:58 > 23:58
Bruno Barros / DPI / NurPhoto via Getty Images

Četvorostruki uzastopni šampion Portugalije Benfika savladala je Šaves tek posle gola Harisa Seferovića u nadoknadi vremena.

Novajlija iz Ajntrahta majstorski je matirao sjajnog golmana domaćih Rikarda na pas Rafe Silve za minimalan trijumf od 1:0 i nastavak stopostotnog učinka posle prva dva kola Primeire.

Benfika je bila bolja tokom celog meča, ali su joj odlični Rikardo na golu i dobra odbrana Šavesa znatno otežavali posao.

Za lisabonski klub Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč, dok Andrija Živković zbog povrede nije bio u sastavu.

Benfike uz Porto, Sporting i Rio Ave ima šest bodova iz prve dve utakmice u novoj sezoni. Šaves je pretrpeo drugi poraz.

U drugom meču dana Eštoril je savladao Guimaraeš sa 3:0. Duel su obeležili crveni kartoni na obe strane. Prvo je Dias Klaudinjo sa dva žuta, u 25. i 38. minutu, ostavio domaći tim sa desetoricom na terenu. Potom su gosti zaigrali grubljr, pa je Vigario u 49. minutu dobio drugi žuti, dok je Žoze pocrveneu u 61.

Golovo za Eštoril, koji je upisao prvu pobedum postigli su Monteiro u 19, Kleber iz penala u 63, te  iz igre u 80. minutu.