Sporting do boda u 96. minutu, Benfika za petama

Portugal 5. nov 201723:30 > 23:35
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Fudbaleri Sportinga i Brage igrali su 2:2 u poslednjem meču 11. kola prvenstva Portugalije.

Getty Images/Lukas Schulze

Posle nezanimljivog prvog poluvremena domaćin je poveo u 66. minutu devetim golom u sezoni Basa Dosta i kada je delovalo da će tim iz Lisabona doći do očekivana tri boda u razmaku od četiri minuta usledio je veliki preokret.

Prvo je na 1:1 iz penala izjednačio Dijego Sousa u 85. minutu, da bi drugi gol za Bragu postiga Danilo. Ipak, domaćina je poraza spasao Bruno Fernandeš još jedni golom sa pele tačke u 95. minutu.

Spoorting je i dalje bez poraza u šampionatu, ali posle trećeg remija zaostaje četiri boda za vodećim Portom.

Benfika je prišla gradskom rivalu na bod zaostatka posle pobede u gostima nad Gimaraešom 3:1.

Trinaestim golom u sezoni Žonas je doveo goste u vođstvo, da bi u nastavku u razmaku od tri minuta šampion overio trijumf. Strelci su bili Samaris i Salvio u 76. i 79. minutu. Utešni gol za domaćina postigao je Raael Martins četiri minuta pre kraja, a traba da se istakne da je za Gimaraeš Gađi Taljo promašio penal u 94. minutu.

Srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa je dobio žuti karton i zamenjen je u 80. minutu.

U preostala dva meča u nedelju Čaves je pobedio Fereiru sa 4:2, a Maritimo Feirense sa 1:0.

Ovde možete videti REZULTATE 11. kola i TABELU.