Ubedljiv Sporting, Porto sačuvao prvo mesto

Portugal 7. jan 201820:55 > 23:12
Getty images/Alex Grim

Lisabonski Sporting je u duelu 18. kola portugalske Primeire pred svojim navijačima deklasirao Maritimo 5:0.

Lavovi su poveli u 21. minutu pogotkom Basa Dosta.

Brajan Ruiz ove sezone skoro da i ne igra, a prethodni put tresao je mrežu u februaru prošle godine. Ovog puta povisio je na 2:0 u 50. minutu.

Na 3:0 povisio je u 73. minutu ponovo Dost, petnaestim golom u sezoni. To nije bilo sve od holandskog asa, koji je pet minuta kasnije zaokružio het-trik i već došao do 50 ligaških golova u dresu Sportinga, za samo 48 utakmica.

U sudijskoj nadoknadi našlo se vremena da se u strelce upiše i Markos Akunja za konačih 5:0.

Ovaj trijumf nije bio dovoljan da Sporting preuzme lidersku poziciju, pošto je Porto u poslednjem meču dana savladao Vitoriju Gimaraeš sa 4:2, iako je na  poluvremenu gubio 0:1.

Pratite rezultate i tabelu portugalske lige na našem sajtu.