Michael Steele/Getty Images
Fudbal 13.01.2018 | 23:53 > 23:56

Benfika sigurna – Fejsa „požuteo“, Živković presedeo

Benfica Lisbon

Fudbaleri aktuelnog šampiona Portugala Benfike savladali su ekipu Brage na gostovanju na stadionu Minisipal rezultatom 3:1, dok su u drugom meču Primeire odigranom u subotu uveče bez golova remizirali Fererira i Maritimo.

„Orlovi“ su u vođstvo došli golom Argentinca Eduarda Salvija već u desetom minutu, a prednost su duplirali u 64. kada je strelac bio Brazilac Žonas – bio je to čak 21. gol u sezoni Brazilca.

Braga je uspela da smanji na 2:1 u 74. minutu golom Dijaša Fernandeša, ali je dileme oko pobednika golom otklonio Meksikanac Raul Himenes u sudijskoj nadoknadi vremena.

Srpski veznjak Ljubomir Fejsa odigrao je čitav meč za tim iz Lisabona, dok je Andrija Živković presedeo utakmicu na klupi.

Latinoamerički trojac tako je doneo nova tri boda šampionu iz prestonice, pa je Benfika sada na drugom mestu tabele sa dva boda manje od Porta, koji ima i utakmicu manje. Braga se nalazi na četvrtom mestu i trudi se da ostvari plasman koji donosi evropska takmičenja.

U drugom meču bez golova su remizirali Fereira i Maritimo. Matirimo je peti, dok je Fererira tek 14. sa 15 bodova iz 18 susreta.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalskog šampionata.