Sporting drži korak, rapsodija Brage

Portugal 18. mar 201823:10 > 23:23
Getty Images/Gualter Fatia

Lisabonski Sporting ostvario je pobedu u 27. kolu portugalske Primere protiv Rio Avea 2:0 i na taj način zadržao korak u borbi za titulu sa Portom i Benfikom. Braga u gostima protiv Šaveša nastavila sa odličnom serijom.

Lisabonski Lavovi relativno rutinski su došli do nova tri boda. U 24. minutu Bast Dost je uputio odličnu loptu na ivicu šesnaesterca Želsonu Martinezu, koji je malo zakomplikovao situaciju jer mu je lopta išla na slabiju levu nogu. Međutim, odlično se snašao, izbacio trojicu defanzivaca i na kraju desnom nogom plasirao u suprotan ugao. Rio Ave se nije predavao, pa je čak i imao veći posed u drugom poluvremenu. Međutim, gol su postigli domaći, i to preko najboljeg strelca Basta Dosta u 83. minutu. To mu je 23. gol a asistenciju mu je uzvratio Želson Martinez. Lavovi su posle ove pobede ostali treći sa 65 bodova, tri manje od najvećeg rivala Benfike, a pet od lidera Porta.

Braga je zadržala priključak za Sportingom, pošto je došla do šeste uzastopne pobede. Savladan je u gostima Šaveš 4:1, a briljirao je dvostruki strelac Horta. Braga sada ima četiri boda manje od Sportinga.

U ostalim mečevima dana Gimaraeš je savladao Aveš 2:1, a Moreirense istim rezultatom Belenenseš.