Vodeći dvojac beži Sportingu, minimalac Brage

Portugal 31. mar 201823:44 > 23:46
Getty Images/EuroFootball

Subotnji program 27. kola u portugalskoj Primeiri okončan je pobedom Brage 1:0 u derbiju kola – mogli smo da vidimo veoma interesantan finiš u kojem je Braga iskoristila prednost igrača više i došla do veoma bitna tri boda.

Sporting je ovim porazom praktično ispao iz trke za titulu, iako teoretski još ima šanse za borbu sa Portom i Benfikom.

Bila je to sedma uzastopna pobeda Brage u prvenstvu i prva protiv Sportinga još od 2012. godine.

Jedini gol na meču delo je Brazilca Da Silve, koji je mrežu gostiju zatresao u 87. minutu. Bio je to njegov šesti gol u sezoni.

Samo četiri minuta pre toga Sporting je ostao sa igračem manje pošto je Pičini dobio crveni karton.

Benfika je sada prva sa 71 bodom iz 28 kola, Porto ima jedan manje i utakmicu manje. Zatim slede Sporting sa 64 i Braga sa 63.

Ranije u subotu Benfika je nastavila pohod ka novoj tituli pobedom nad Gimaraešom.