Porto prišao Benfiki na bod pred veliki derbi

Portugal 8. apr 201823:12 > 23:26
David Ramos, Getty Images

U nedeljnim mečevima 29. kola portugalske Primere pobede su ostvarili Porto i Sporting, dok su Šaveš i Belenenseš odigrali nerešeno 1:1.

Porto je kod kuće zabeležio rutinsku pobedu na Dragau protiv Aveša 2:0. Oba gola postignuta su u razmaku od tri minuta. U osmom je dosuđen penal za plavo bele a Teles je bio precizan sa bele tačke. U 11. Otavio je postavio konačan rezultat i doneo tri boda koja mnogo znače Portu u borbi za titulu. Sada zaostaju za Benfikom samo bod pred direktan okršaj u Lisabonu za sedam dana. Aveš je 15. sa 25 bodova, samo jednim više od prvog u zoni ispadanja Feirensea i dva od fenjeraša Eštorila.

Sporting je preživeo nesrećna dešavanja na relaciji predsednik – igrači i zabeležio laku pobedu nad Fereirom 2:0. Strelci su bili Dost u 20. i Ruiz u 65. minutu. Na kraju meča navijači su mahali belim zastavama u znak protesta protiv predsednika zbog suspenzije dobrog dela prvotimaca. Sporting je treći sa 68 bodova i male su šanse da će se do kraja boriti za titulu, ali makar bi mogli da se umešaju u bitku za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

U preostalom meču dana Šaveš i Belenenseš su odigrali nerešeno 1:1.