Maritimo gubio do 91. minuta, pa uzeo tri boda

Portugal 24. avg 201823:36 > 23:40
Octavio Passos, Getty Images Sport

Počelo je i treće kolo portugalske Primeire, a u petak su ga otvorili Maritimo i Šaveš. Maritimo je kao domaćin slavio rezultatom 2:1, a u gostijućem timu čitav susret ogirao je srpski fudbaler Nikola Maraš.

U neverovatnom duelu Šaveš je vodio tokom čitavog susreta, pošto je u vođstvo došao već u 17. minutu preko Vilijama.

Do izjednačenja tim sa Madeire je čekao sve do sudijske nadoknade vremena, kada je u 91. minutu argentinski napadač Leandro Barera nakon odličnog driblinga u šesnaestercu i topovskog udarca iz blizine savladao golmana Rikarda.

Igrao se 95. minut kada je ostrvrski tim došao do sva tri boda, a gol je postigao defanzivac Afriko Lukas, koji je bio najviši nakon kornera i snažno glavom pogodio mrežu rivala.

Nekadašnji fudbaler Rada Nikola Maraš započinje drugu sezonu u odbrani Šaveša, u prethodnoj je odigrao 29 mečeva.

Maritimu je to bila druga pobeda, pa sada imaju šest bodova iz tri kola, a u prethodna dva susreta u novoj sezoni Primeire pobedili su Santa Klaru 1:0, a izgubili su protiv Rio Avea sa 3:1.

Šaveš je u prva dva kola takođe imao polovičan učinak, budući da su pobedili Portimonense sa 2:0 i izgubili od silovitog Porta sa 5:0.

U narednom kolu Maritimo gostuje Avešu, dok Šaveš čeka Bragu kod kuće.

Pogledajte RASPORED i TABELU portugalske Primeire.