Benfika se raspucala, Fejsa i Živković starteri

Portugal 1. dec 201823:30 > 23:32
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

U okviru 11. kola portugalske Primeire na programu su u subotu bila tri meča – Benfika je bila ubedljva protiv Feirensea, Vitorija Setubal bila je bolja od Maritima, a Braga je pobedila Moreirense.

Benfika je na „Lužu“ bila bolja od Feirensea 4:0 (0:0), a pravu i efikasnu igru prikazala je tek u drugom poluvremenu. Golove za „Orlove“ postigli su Žonas, Našimento (autogol), Silva i Švajcarac Haris Seferović.

Čitav meč u timu iz Lisabona odigrali su nekadašnji fudbaleri Partizana i srpski reprezentativci Ljubomir Fejsa i Andrija Živković.

Benfika je nakon osvojena tri boda i sada je na trećem mestu tabele sa jednim bodom zaostatka u odnosu na Bragu i Porto, koji ima i odigran meč manje.

Setubal je slavio u gostima protiv Maritima 1:0, a jedini pogodak viđen je u 85. minutu, kada je Frederik Mendi zatresao mrežu domaćina.

Braga je kod kuće bila sigurna protiv Moreirensea i pobedila rezultatom 2:0, a strelci su bili Eduardo i Paulinjo.

Na startu kola Belenenseš je slavio na gostovanju u Santa Klari.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.