Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

06.01.2019 | 20:24 > 22:57

Preokret Benfike, asistencija Živkovića, Braga na -3

Fudbaleri Benfike posle velikog preokreta pobedili su Rio Ave na La Lužu u Lisabonu u meču 16. kola prvenstva Portugalije.

Haris Seferović

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Benfika je treća na tabeli sa 35 bodova, četiri manje od vodećeg Porta, dok je Rio Ave već osam mečeva bez trijumfa u šampionatu (šest poraza i dva remija).

Gosti su u 20. minutu imali dva gola viška na Lužu pogocima Gabrielžinja i Bruna Moreire, ali su domaći brzo uspeli da se vrate.

Najpre je Haris Seferović u 27. minutu postigao prvi of svoja dva gola, a izjednačenje timu iz Lisabona doneo je, takođe dvostuki strelac, Žoao Feliks u 31. minutu na asistenciju švajcarskog reprezentativca.

Srpski reprezentativac Andrija Živković je u 62. minutu ušao u igru umesto Červija, a dva minuta kasnije asistirao je Žoao Feliksu za veliki preokret. Konačan rezultat postavio je Seferović u 70. minutu. Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za Benfiku.

Braga je golom Rikarda Horte pobedila Boavištu sa 1:0 i zadržala tri boda minusa u odnosu na vodeći Porto.

U ostalim mečevima Belenenšeš je pobedio Gimaraeš sa 1:0, dok su preostala dva duela završena podelom bodova, Feirense - Santa Klara 2:2 i Setubal - Čaveš 0:0.