Michael Regan/Getty Images

12.01.2019 | 18.46 > 18:48

Lavovi i Zmajevi "bez vatre" u derbiju

Fudbaleri Sportinga i Porta odigrali su 0:0 u centralnom meču 17. kola portugalske Primeire.

Radosav Petrović

David Ramos, Getty Images Sport

Porto je zaustavljen posle 18 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, ali na polovini sezone ima pet bodova više od Benfike, dok je Sporting na četvrtom mestu sa osam bodova zaostatka.

Drugu godinu zaredom, meč ovih rivala u Lisabonu, završen je rezultatom 0:0. Posle slabog prvog poluvremena, najbolju šansu za branioca titule u nastavku propustio je Tikinjo Soareš, kada mu je udarac iz neposredne blizine odbranio golman Renar.

Sa druge strane, najbolje prilike za Sporting su imali srpski internacionalac Nemanja Gudelj, čiji je udarac sa distance odbranio Iker Kasiljas, i Holanđanin Bas Dost koji je neometan sa šest metara glavom šutirao pored gola.

Za Sporting je Nemanja Gudelj odigrao svih 90 minuta, dok je drugi Srbin u timu Lavova Radosav Petrović ušao u igru u finišu meča.

Pogledajte TABELU portugalskog šampionata.