Getty Images/Stuart Franklin

14.01.2019 | 00:14 > 00:17

Šaveš slavio posle 11 mečeva

Fudbaleri Šaveša pobedili su Tondelu na svom terenu u 17. kolu Primeire i upisali prvi trijumf posle 11 mečeva u tom takmičenju.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Šaveš je poslednji put slavio 21. septembra, kad je savladao Boavištu na strani, i od tada je ostvario tri remija i osam poraza.

Najzaslužniji za tri boda protiv Tondele bili su Andre Luis, strelac prvog gola u 20. minutu, i Sinj, koji je zatresao mrežu gostiju u 57.

Konačan rezultat postavio je Tomane u 90+8, a Tondela je u međuvremenu ostala sa desetoricom zbog isključenja Koste u 62.

Šaveš, za koji je u subotu potpisao Nemanja Ćalasan, sad je 17. na tabeli sa 12 bodova, Tondela je 13. sa 18.

Belenenseš je kao gost savladao Nasional 1:0, golom Like u 79. minutu, dok je duel Rio Avea i Setubala završen bez pobednika 1:1.