Pobeda Sportinga, Belenenseš promašio tri boda

Portugal 19. jan 201923:21 > 23:23
Gualter Fatia/Getty Images

U tri duela 18. kola portugalske Primeire pobede su u subotu zabeležili Sporting i Maritimo, a u meču Belenenseša i Tondele bilo je nerešeno.

Sporting je sa 2:1 na svom terenu nadigrao Tondelu, a sva tri gola postignuta su u ovom duelu za 34. minuta igre.

Nani je već u trećem minutu postigao vodeći gol za Sporting, a u 26. minutu he na 2:0 postavio Fernaneds. Tavares je golom u 34. minutu postavio konačan rezultat ovog meča.

Belenenseš i Tonedela odigrali su nerešeno 2:2 u deulu koji su obeležili preokreti i promašen penal domaćih za pobedu.

Almeida je bio dvostruki strelac za Belenenseš koji je prvo poveo, pa onda stizao zaostatak jer su između dva Almeidina gola Monteiro i Tomane preokrenuli u korist gostiju.

Fredi je u 81. minutu promašio penal i propustio priliku da donese svojoj ekipi pobedu.

Maritimo je golom Žoela slavio na gostovanju Santa Klari.