Porto nadigrao Benfiku za finale Liga Kupa

Portugal 22. jan 201922:48 > 22:50
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Porta plasirali su se u finale Liga kupa Portugala pobedom protiv Benfike u velikom derbiju portugalskog fudbala.

Porto nije imao problem što je meč polufinala Liga kupa igrao kao gost. Slavio je protiv Benfike sa 3:1 i tako se plasirao u finale.

Imala je Benfika odličnu priliku već u trećem minutu, ali je Vana odlično odbranio udarac Žoaoa Feniksa. Porto je nakon toga mogao da dođe do gola u dva navrata – preko Pereire i Korone koji je promašio zicer, da bi nakon toga u prvom poluvremenu, u razmaku od 11 minuta viđena tri gola.

Poveo je Porto u 24. minutu golom Brahimija koji je pokupio jednu odbijenu loptu i pored nemoćnog golmana je poslao u mrežu. Sedam minuta kasnije bilo je 1:1. Gol za izjednačenje postigao je Silva koji je na ivici kaznenog prostora dočekao jednu odbijenu loptu, šutirao bez oklevanja i pogodio za 1:1.

Odgovor Porta usledio je nakon samo četiri minuta, a mrežu domaćih zatresao je Marega koji je odlično iskoristio dodavanje Korone.

U četvrtom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, gol koji je za Benfiku postigao Haris Seferović poništen je zbog ofsajda pa se na odmor otišlo uz vođstvo gostiju 2:1.

U nastavku nije bilo mnogo prilika, a prvu pravu iskoristio je nakon solo prodora Fernando nakon čijeg udarca Mile Svilar nije ništa mogao da uradi i Porto je samo potvrdio svoju pobedu.

U drugom polufinalu, koje je na programu u sredu sastaju se Braga i Sporting.