Getty images/Steve Welsh

24.01.2019 | 00.10 > 00:19

Ludilo na Munisipalu: VAR i penali pogurali Sporting

Sporting CP

Poznati su finalisti Liga kupa Portugalije. Portu, koji je bio bolji od Benfike u finalu će se suprotstaviti lisabonski Sporting, koji je u gostima savladao Bragu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Navijači Sportinga, Sporting

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Bilo je mnogo uzbuđenja na Munisipalu u drugom polufinalu. Domaćin je poveo već u trećem minutu preko Souse. Međutim, do poluvremena Sporting poravnava. Sebastijan Koates je u 37. minutu zatresao mrežu. U 46. minutu Žoao Novais pogađa glavom za Bragu, međutim VAR je presudio da je pre toga bio faul zbog čega je gol poništen.

Golova više nije bilo ni u 90 ni dodatnih 30 minuta, iako je bilo šansi na obe strane. Odluka je pala sa bele tačke. U prve dve serije niko nije pogodio gol, a tek je Fernandeš za Sporting prvi bio precizan. Muriljo je promašio i treći penal za Bragu, ali mu se revanširao Nani, posle čega je Marselinjo poravnao. U naredne dve serije bili su precizni Rafinja i Ristovski za Sporting, kao i Sousa i Klaudemir za Bragu. Džeferson je u sedmoj seriji pogodio, a Rikardo iz Brage je popustio pod pritiskom, promašio i odveo Lavove u finale.

Za Sporting je svih 90 minuta odigrao Nemanja Gudelj, dok je Raća Petrović presedeo na klupi. Sporting i Porto će igrati finale već u subotu, a iste ekipe će imati prilike da igraju i finale nacionalnog kupa, u kojem su u polufinalu iste četiri ekipe, samo su drugi parovi. Sporting igra sa večitim rivalom Benfikom, a Porto sa Bragom.