Nula u Gimaraešu, Vitorija zaustavila Zmajeve

Portugal 4. feb 20190:17 > 0:18
Julian Finney Getty Images Sport

Fudbaleri Vitorije Gimaraeš i Porta remizirali su u utakmici 20. kola portugalske Primeire rezultatom 0:0.

Gosti mogu znatno više da žale zbog ovakvog ishoda pošto su bili bolji rival tokom svih 90 minuta. Ipak, nepremostiva prepreka bio je golman Vitorije Žezus, koji je u nekoliko navrata fantastično regovao i sprečio Zmajeve da dođu do trijumfa.

Pored ovakvog rezultata, dodatna briga za trenera Porta Serža Konseisaoa predstavlja i povreda ponaljboljeg fudbalera Muse Marege, koji je morao da napusti teren u 76. minutu.

Porto ostaje prvi na tabeli sa 50 bodova, tri više od drugoplasirane Benfike, a četiri od Brage.

Gimaraeš je peti sa 32 poena.

Santa Klara je na svom terenu bila bolja od Portimonensea posle proekreta 2:1. Gosti su od 26. minuta igrali sa desetoricom, ali su uprkos tome došli do vođstva u 33. golom Martinesa.

Kako je vreme odmicalo, međutim, brojčana razlika je bila uočljiva. Domaći su najpre poravnali rezultat u 45. preko Ze Manuela, da bi im trijumf doneo Kardoso u 74.

Utakmica Nasionala i Setubala završena je bez golova.