1, 2, 3… 10! Benfika se iživljavala nad Nasionalom

Portugal 10. feb 201921:06 > 21:08
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Fudbaleri Benfike ostvarili su neverovatnu pobedu u 21. kolu Primeire, pošto su na Lužu savladali Nasional rezultatom 10:0!

Lisabonski Orlovi su tako izjednačili klupski rekord kad su u pitanju najubedljiviji trijumfu u domaćem šampionatu. Prethodno su istim rezultatom pobeđivali Bareirense u sezoni 1956/1957. i Seišal 1963/1964.

Kad su u pitanju i ostali timovi, Akademika de Koimbra u sezoni 1958/1959. demolirala Kaldaš sa 11:0 i to je rekordan trijumf u državnom šampionatu Portugala.

Zanimljivo, Orlovi su kanonadu protiv Nasionala, u čijoj je odbrani bio Lazar Rosić, otvorili u prvom, a završili je u 90. minutu.

Aleks Grimaldo je načeo goste na asistenciju Harisa Seferovića.

Švajcarski napadač je postigao naredna dva gola u 21, na dodavanje Almeide, i 26. To je ujedno bio i rezultat na poluvremenu, posle čega je u drugih 45 minuta usledilo pravo demoliranje gostiju.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 50. minutu, na 4:0 povisio je Žoao Feliks, posle dodavanja Picija. Četiri minuta kasnije, fudbaleri Nacionala su napravili prekršaj u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na penal, a strelac je bio Pici.

Na šesti gol Benfike čekalo se svega dva minuta, u 56. mrežu Nacionala pogodio je 21-godišnji Fero za 6:0.

Igrači Bruna Migela, bili su izuzetno raspoloženi pa su do kraja utakmice postigli jos četiri gola.

U 64. Ruben Dijaz je povisio na 7:0 za erupciju oduševljenja na Lužu. Pet minuta pre kraja regularnih 90 minuta, iskusni Brazilac Žonas je pogodio iz slobodnog udarca.

Pici je bio ponovo asistent u 88. minutu, kada je presekao loptu igrača Nacionala i dodao do Rafe Silve, koji se, takođe, upisao u strelce, da bi konačnih 10:0 postavio Žonas u 90.

Benfika, u čijem timu na ovom meču nije bilo Ljubomira Fejse i Andrije Živkovića, sa ova tri boda prišla je na samo minus jedan u odnosu na vodeći Porto. Tim iz Lisabona ima 50, a Zmajevi 51 poen. Nasional je 16. sa 20.

U ostalim mečevima, Braga je dobila Šaveš sa 2:1, dok je Boavišta bila bolja od Santa Klare 1:0.