Rio Ave sa igračem manje došao do zlata vrednog boda

Portugal 9. mar 20190:48 > 0:56
Printcsrean

U prvom meču 25. kola portugalskog šampionata Šaveš i Rio Ave odigrali su nerešeno 1:1.

Obe ekipe se bore za opstanak. Rio Ave je došao sa osam bodova prednosti i prevashodni cilj je bio da se izbegne poraz. Kada je Filipe Augusto već u 22. minutu dobio drugi žuti karton taj cilj je uveliko kompromitovan. Međutim Semedo je samo pet minuta kasnije zatresao mrežu domaćina i doneo veliki kapital Rio Aveu. Napadao je Šaveš iz sve snage, ali nikako nije uspevao da stigne do gola. Konačno, u 82. minutu Nitinjo donosi poravnanje. To je bio i krajnji domet domaćih, i svakako da ne mogu biti zadovoljni učinjenim, jer su i dalje u zoni ispadanja.

Šaveš je 17. pretposlednji na tabeli sa 21 bodom, tri manje od 15. Maritima, prvog iznad zone ispadanja, dok je Rio Ave deveti sa 29 bodova.