Getty Images/Stuart Franklin

17.03.2019 | 00.32 > 00:33

Trojka Porta za vrh tabele

FC Porto

Fudbaleri Porta pobedili su Maritimo na svom terenu u 26. kolu Primeire sa 2:0 i time se popeli na vrh tabele.

Marega, Porto

Octavio Passos, Getty Images Sport

Aktuelni šampion sad ima 63 boda, tri više od Benfike, koja ima i meč manje. Maritimo je 11. sa 27 poena.

Zmajevi su od šestog minuta i isključenja Afrika imali igrača više, ali je brojčana prednost donela opipljivu korist tek u drugom delu utakmice. Gosti su se branili svim silama do 57. minuta, a onda je Aleks Teljes iz penala doveo domaće u vođstvo.

Do kraja se još dvaput tresla mreža Maritima. Strelci su bili Marega u 72. i Brahimi u 88. minutu.

Braga je na gostovanju savladala Setubal sa 1:0, golom Murilja u 35. minutu, i tim trijumfom došla na poziciju tri sa 58 bodova. Setubal porazom ostaje 15. sa 25.

U ostalim mečevima, Belenenšeš - Portimonense 2:2, Gimaraeš - Boavišta 3:1.