Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

20.04.2019 | 00.07 > 00:09

Sporting stvorio pregršt šansi, slavio tek 1:0

Sporting CP

U jednom od derbija 30. kola portugalske Primeire, fudbaleri Sportinga opravdali su epitet favorita i zasluženo slavili u Funšalu protiv Nasionala rezulatom 1:0, iako je krajnji rezultat mogao da bude znatno ubedljiviji.

Sporting Lisabon - Fiorentina

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Domaćin je pružio sasvim solidan otpor, ali je u fazi napada bio veoma neubedljiv za razliku od rivala koji je stvorio dvocifren broj prilika. Jednu od šansi za goste realizovao je Luiz Felipe u 62. minutu na centaršut Akinje kada je kompletna odbrana belo-crnih uhvaćena na spavanju.

Nemanja Gudelj odigrao je 85 minuta za Sporting pre nego što je zamenjen.

Nasional, koji je u opasnoj zoni, ima jako neugodan raspored i male šanse za opstanak, na drugoj strani Sporting je treći sa 67. bodova i ima sigurno učešće na evropskoj sceni sledeće sezone.

U ostalim mečevima dana u Primeiri Vitorija Setubal i Portimonense su rezmizirali 1:1 (strelac Semedo za Setubal i Ruster za Portimonense), a Tonedla je kod kuće rezultatom 1:0 pobedila Boavištu. Jedini gol postigao je Sparagna, koji je u 17. minutu zatresao svoju mrežu.

Aveš je u gostima bio bolji od Gimaraeša 2:0 (1:0), a golove za goste postigli su Derlej i Balde.

U ponedeljak je Benfika lako savladala Vitoriju Setubal.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.