AMA/Corbis via Getty Images)

28.04.2019 | 20.41 > 23:25

Benfika iz 1 u 2, titula na dohvat ruke

Fudbaleri Benfike u derbiju 31. kola prvenstva Portugalije u gostima su posle velikog preokreta pobedili Bragu 4:1 i vratili se na prvo mesto.

Ekipa iz Lisabona je iskoristila kiks Porta protiv Rio Avea (2:2) i tri kola pre kraja sezone ima dva boda više od aktuelnog prvaka, ali i bolji međusobni skor i gol razliku.

Braga je bila bolja u prvom poluvremenu, što je krunisala u 35. minutu kada je Vilson Eduardo pogodio sa bele tačke.

U drugom delu meča Benfika je zaigrača mnogo agilnije, a Pici je sa dva pogotka iz jedanaesterca već u 66. minutu doneo preokret Benfiki.

Sajam penala prekunut je u 69. minuta kada je Ruben Dijaz na centaršut Picija iz kornera pogodio gol glavom. Konačan rezultat postavio je Rafa Silva koji je prvo oduzeo loptu protivničkom igraču, a zatim se nakon fantastičnog solo prodora upisao u strelce.

Srpski internacionalci Ljubomir Fejsa i Andrija Živković nisu bili u protokolu u gostujućoj ekipi.

Benfika u sledećem kolu dočekuje Portimonense, a Porto pred svojim navijačima igra sa Avešom.

Boavišta je savladala Moreirense 3:1 i napravila veliki korak ka opstanku u ligi, a u preostalim utakmicama odigranim u nedelju Šaveš je na svom terenu bio bolji od Nasionala 4:1, dok je Maritimo pobedio Tondelu 2:0.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.