Kiks Moreirensea, šansa za Gimaraeš

Portugal 4. maj 20190:03 > 0:09
Printcsrean

Pored borbe za titulu, kao i za opstanak u portugalskom šampionatu vodi se bitka i za peto mesto, poslednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Moreirense je na njemu trenutno i imao je šansu da pobedom nad Rio Aveom praktično osigura to mesto. Međutim, Rio Ave je slavio u gostima 2:1.

Gosti su izgubili sve šanse za Evropu, ali su pošteno odigrali ovaj meč. Poveli su u 19. minutu golom Santoša, na asistenciju bivšeg igrača Reala iz Madrida Fabija Koentraoa. Uspeo je Moreirense do poluvremena da izjednači, pošto je Pedro u 36. minutu zatresao mrežu. Novo vođstvo, ispostaviće se i tri boda, doneo je Želson u 66. minutu.

Moreirense je ostao peti sa 49 bodova, četiri više od Gimaraeša, ali uz utakmicu više. Rio Ave je sedmi sa 42 boda.