Getty Images/Stuart Franklin

04.05.2019 | 18.38 > 18:39

Platini u 90+6. doneo bod Šavešu, gol Maraša

Fudbaleri Feirensea i Šaveša remizirali su u 32. kolu portugalske Primeire rezultatom 4:4.

Nikola Maraš

Print screen/SK

Takvim ishodom mogu da budu zadovoljniji gosti, koji su do boda došli golom Platinija u 90+6. minutu.

Goleada u izuzetno uzbudljivom duelu startovala je u 10. minutu, kad je Šaveš poveo preko Vilijama, ali su domaći preokrenuli već do poluvremena.

Đavan je postigao autogol u 13, a Bruno je bio strelac u 37. minutu.

Nikola Maraš, bivši defanzivac Rada, izjednačio je u 59. minutu, da bi Babanko u 70. vratio prednost Feirenseu (3:2).

Samo tri minuta kasnije Platini je doneo novo poravnanje, a u 76. Mačado je pogodio za 4:3.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 90+6. i pomenutog gola Platinija za konačnih 4:4.

Feirense ostaje ubedljivo poslednji sa 16 poena, dok je Šaveš 15. sa 32.

Duel Maritima i Brage završen je pobedom domaćih 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Pinjo u 82. minutu.

Trijumf Maritima dodatno dobija na značaju jer je ostvaren sa desetoricom, pošto je Žeterson u 38. minutu dobio crveni karton.

Bragi je to drugi uzastopni poraz i sad je četvrta sa 64 poena. Maritimo je 12. sa 36.