Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

12.05.2019 | 00.36

Sporting razočarao, Ristovski isključen

Sporting CP

Fudbaleri Sportinga i Tondele odigrali su nerešeno 1:1 u 33. kolu portugalskog šampionata, a ovim remijem ekipa iz Lisabona i definitivno je izgubila šanse da se bori za drugo mesto.

Stefan Ristovski

David Ramos, Getty Images Sport

Gosti su posle pobede u prvom delu sezone upisali treći remi protiv Sportinga u dosadašnja četiri meča u Lisabonu i napravili veliki korak ka opstanku u elitnom društvu.

Tondela je imala sjajnu šansu u 1. minutu kada je Tomane ukrao jednu loptu Matjeu, ali nije uspeo da postigne gol iz neposredne blizine. Već u 6. minutu Sporting je došao do prednosti nakon što je Fernandeš bio precizan sa bele tačke i na taj način postigao svoj 20. gol u sezoni. Penalu je prethodio neoprezan start kapitena Košte, koji je oborio Felipea.

Možda ključni momenat dogodio se u 37. minut kada je Makedonac Stefan Ristovski u duelu bez lopte laktom udario napadača Tondele Delgada i zaradio direktan cvreni karton.

Gosti su imali incijativu u nastavku, ali je Sporting ipak imao bolje šanse. Do izjednačujućeg pogotka neprecizni su bili Felipe i Matje, a sjajne internevnije beležio je i golman gostiju Ramoš.

Tondela je izjednačila u 67. minutu kada je nakon kornera koji je izveo Šavijer, a posle asistencije Montera golmana tima iz Lisabona savladao je Tomane 12. pogotkom u sezoni.

Sporting je propustio i teoretsku šansu da se bori za drugo mesto, a deluje da će Tondela ovim bodom obezbediti opstanak u zavisnosti od rezultata sutrašnjeg meča Nasionala koji igra protiv Porta i duela u poslednjem kolu kada se sastaje sa Šavešom.

U preostalim utakmicama odigranim u subotu Boavišta je pobedila Bragu 4:2, Portimonense je savladao Maritimo 3:2, dok su Santa Klara i Feirense odigrali 4:4.